ЗВІТ про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт
Відрядженого держслужбовця забезпечуватимуть авансом у національній валюті держави, до якої його відряджають, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на день подання розрахунку витрат на відрядження.
Відрядженому працівнику відшкодовують понесені комісійні витрати у разі обміну валюти, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки. Зокрема, відшкодовують витрати, пов'язані з:
- перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
- поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;
- переказом грошових коштів електронними засобами - у безготівковій формі;
- проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
- отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;
- конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
- отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.
Однак у відрядженого має бути документальне підтвердження оплати таких витрат.
Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства
Окрім зазначених змін, для закордонних відряджень передбачено, що при складанні авансового звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат, які підтверджено документально, здійснюють відповідно до фактичного обмінного курсу, застосованого банком.
У разі відсутності підтвердних документів - зважаючи на крос-курс, розрахований за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження такого звіту.
Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплату здійснюють в національній валюті України за курсом гривні до іноземних валют на день затвердження керівником авансового звіту.
Виплату зазначених коштів мають здійснювати до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником авансового звіту.
Якщо є понадлімітні витрати у відрядженні, то дозвіл керівника підприємства на відшкодування таких витрат оформлюється письмово за довільною формою.
❗️ Розберемо всі нюанси, а також поговоримо про те, кого з працівників взагалі не варто направляти у відрядження під час карантину, а кого відправити можна, але за певних умов.