Відрядження за кордон для держслужбовців: що нового в законодавстві

13 квітня 2020 року було затверджено Наказ Мінфіну №155, який вносить зміни до норм Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон. Наводимо перелік основних змін щодо закордонних відряджень для працівників бюджетних установ.

ЗВІТ про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Відрядженого держслужбовця забезпечуватимуть авансом у національній валюті держави, до якої його відряджають, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на день подання розрахунку витрат на відрядження.

Відрядженому працівнику відшкодовують понесені комісійні витрати у разі обміну валюти, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки. Зокрема, відшкодовують витрати, пов'язані з:

  • перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
  • поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;
  • переказом грошових коштів електронними засобами - у безготівковій формі;
  • проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
  • отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;
  • конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
  • отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Однак у відрядженого має бути документальне підтвердження оплати таких витрат.

Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства

Окрім зазначених змін, для закордонних відряджень передбачено, що при складанні авансового звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат, які підтверджено документально, здійснюють відповідно до фактичного обмінного курсу, застосованого банком.

У разі відсутності підтвердних документів - зважаючи на крос-курс, розрахований за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження такого звіту.

Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплату здійснюють в національній валюті України за курсом гривні до іноземних валют на день затвердження керівником авансового звіту.

Виплату зазначених коштів мають здійснювати до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником авансового звіту.

Якщо є понадлімітні витрати у відрядженні, то дозвіл керівника підприємства на відшкодування таких витрат оформлюється письмово за довільною формою.

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як обліковувати витрати на відрядження в ОМС

Відрядження – це повсякденна необхідність будь-якої установи, яка провадить активну діяльність і органи місцевого самоврядування (ОМС) є таким прикладом. Як обліковувати витрати на відрядження, які саме витрати та в яких розмірах можна компенсувати відрядженому посадовцю, службовцю ОМС, оподаткування витрат на відрядження, особливості закордонних відряджень – у даному огляді.
13343

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
244904

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
157815

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
61682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді