Відрядження за кордон для держслужбовців: що нового в законодавстві

13 квітня 2020 року було затверджено Наказ Мінфіну №155, який вносить зміни до норм Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон. Наводимо перелік основних змін щодо закордонних відряджень для працівників бюджетних установ.

ЗВІТ про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Відрядженого держслужбовця забезпечуватимуть авансом у національній валюті держави, до якої його відряджають, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на день подання розрахунку витрат на відрядження.

Відрядженому працівнику відшкодовують понесені комісійні витрати у разі обміну валюти, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки. Зокрема, відшкодовують витрати, пов'язані з:

  • перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
  • поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;
  • переказом грошових коштів електронними засобами - у безготівковій формі;
  • проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
  • отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;
  • конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
  • отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Однак у відрядженого має бути документальне підтвердження оплати таких витрат.

Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства

Окрім зазначених змін, для закордонних відряджень передбачено, що при складанні авансового звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат, які підтверджено документально, здійснюють відповідно до фактичного обмінного курсу, застосованого банком.

У разі відсутності підтвердних документів - зважаючи на крос-курс, розрахований за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження такого звіту.

Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплату здійснюють в національній валюті України за курсом гривні до іноземних валют на день затвердження керівником авансового звіту.

Виплату зазначених коштів мають здійснювати до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником авансового звіту.

Якщо є понадлімітні витрати у відрядженні, то дозвіл керівника підприємства на відшкодування таких витрат оформлюється письмово за довільною формою.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132597

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30698

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
40834

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді