Для відповіді на це питання треба розібратися хто ж власне є джерелом виплати такої допомоги – фонди державного соцстрахування або роботодавець.
Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Починаючи із 28.04.2020 р. діє постанова КМУ №306. Вона надає можливість роботодавцям компенсувати втрату працівниками частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням або скороченням діяльності.
Податківці пояснюють, що до оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов'язкового державного соцстрахування згідно із пп. 165.1.1 ПКУ.
У той же час п. 164.2 ПКУ визначає перелік доходів, що включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.
Тож якщо вважати, що таку допомогу виплачує працівникам саме роботодавець, то на неї не діє звільнення від оподаткування, яке передбачене у пп. 165.1.1 ПКУ. А тому ця допомога буде оподатковуватись ПДФО та військовим збором на загальних підставах.
Якщо ж віднести цю допомогу до виплат фондів соцстрахування, то її сума не підлягатиме оподаткуванню.
ПДФО-помилки: не проґавте останній шанс безболісно виправити. Експерт підкаже як та коли краще це зробити
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити