Допомога по частковому безробіттю: чи підлягає оподаткуванню?

Для відповіді на це питання треба розібратися хто ж власне є джерелом виплати такої допомоги – фонди державного соцстрахування або роботодавець.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Допомога по частковому безробіттю: чи підлягає оподаткуванню?

Починаючи із 28.04.2020 р. діє постанова КМУ №306. Вона надає можливість роботодавцям компенсувати втрату працівниками частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням або скороченням діяльності.

Податківці пояснюють, що до оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов'язкового державного соцстрахування згідно із пп. 165.1.1 ПКУ.

У той же час п. 164.2 ПКУ визначає перелік доходів, що включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Тож якщо вважати, що таку допомогу виплачує працівникам саме роботодавець, то на неї не діє звільнення від оподаткування, яке передбачене у пп. 165.1.1 ПКУ. А тому ця допомога буде оподатковуватись ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Якщо ж віднести цю допомогу до виплат фондів соцстрахування, то її сума не підлягатиме оподаткуванню.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54484

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2505

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81587

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді