Відповідно до закону щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена.
6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Головною умовою при цьому є засвідчення тимчасової непрацездатності працівника листком непрацездатності, що за датами перетинається з відпусткою.
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем.
Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина надається після закінчення дії причин, які її перервали(в даному випадку перебування працівника на лікарняному), або за згодою сторін переноситься на інший період.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
Таким чином, питання стосовно продовження або перенесення невикористаної відпустки має вирішуватись за погодженням між працівником та роботодавцем.
Надання невикористаної частини відпустки відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період провадиться шляхом видання керівником відповідного наказу, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.
Також роботодавцю необхідно внести зміни до графіка відпусток на відповідний рік.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.