Допомога по вагітності та пологах: особливості нарахування для постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Розмір декретної допомоги в такому випадку складатиме 100% середньої зарплати, незалежно від тривалості страхового стажу.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Допомога по вагітності та пологах: особливості нарахування для постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Наводимо перелік відмінностей у призначенні декретних для вищезазначеної пільгової категорії осіб:

  • ФСС фінансує допомогу по вагітності та пологах за кожен день перебування жінки у декретній відпустці у розмірі 100% середньої зарплати, незалежно від тривалості страхового стажу.
  • Тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами складатиме 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів), на відміну від 126 днів за звичайними обставинами.
  • Лікарняний листок видається з 27 тижня вагітності, і фінансується Фондом за кожен день перебування у відповідній відпустці.
  • 14 днів через ускладнення після пологів не видається додатково до листка непрацездатності тривалістю 180 днів, на відміну від «звичайного» листка.

За інформацією з сайту ФСС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Середньоденна заробітна плата

Підкажемо, як визначається середньоденна заробітна плата та як зробити нарахування для різних виплат у 2024 році.
50478

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47831

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
46159

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70529

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді