Електронний облік трудової діяльності працівника

У СПО об’єднань профспілок обговорюють законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Зразок заповнення Звіту з ЄСВ за квітень 2020 року СКАЧАТИ

Законопроєкт передбачає, що облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Тобто, замість паперової трудової книжки роботодавець відображатиме відповідну інформацію у звіті з ЄСВ, на основі якого і формують реєстр застрахованих осіб. Паперову трудову книжку працівник не надаватиме.

Також зміниться поняття — основне місце роботи. Якщо зараз це те місце роботи, де знаходиться паперова трудова книжка, то після введення в дію цього закону основне місце роботи визначатиме власне працівник, подавши відповідну заяву.

Із законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14297

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9899

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13034

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді