Запрацював новий порядок проведення фінмоніторингу банками

Постановою № 65 затверджено нове Положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Постанова набирає чинності сьогодні, 22 травня. Положення розроблене у зв'язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Отримайте -40% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Запрацював новий порядок проведення фінмоніторингу банками

Банки застосовуватимуть нові вимоги:

  • для нових клієнтів - із дати набрання чинності Закону (із 28 квітня);
  • для існуючих клієнтів - під час планової перевірки їх даних.

Головна перевага нового Закону, за словами Нацбанку, дистанційна ідентифікація та верифікація клієнта. Відтепер для відкриття рахунку в новому банку візит до відділення або особиста зустріч із представником банку непотрібна.

Оновлення для ППЗ «Фіндокументи» (Payments)

Фактично працівник банку може за допомогою відеозв'язку поспілкуватися з клієнтом та перевірити в нього документи:

  • для паспортів нового зразка (біометричний паспорт або ID-картка) - банк дистанційно зчитуватиме дані з чипу та перевірятиме відповідність обличчя;
  • для паспортів старого зразка - банк візуально оцінюватиме документ, перевірятиме відповідність обличчя.

Крім того, Національний банк надав деталізований опис технічних налаштувань під час проведення грошових переказів. Йдеться виключно про технологічні процедури та застосування ризик-орієнтованого підходу під час моніторингу переказів коштів.

За інформацією з сайту НБУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді