ПКУ: що нового стосовно ставок податків та штрафів?

23 травня запрацювали зміни, зазначені в Законі «Про внесення змін до ПКУ щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" № 466.

Отримайте -40% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

ПКУ: що нового стосовно ставок податків та штрафів?

Суттєвих змін зазнає ст. 39 ПКУ, яка регулює оподаткування контрольованих операцій. Зокрема, оновляться вимоги до звіту про такі операції, проведення перевірки дотримання платником податків принципу "витягнутої руки".

Змін зазнала ст. 42 ПКУ щодо подання податкової звітності в електронній формі, роботі платника через е-кабінет. Розрахунки, які подають до органів ДПС, прирівняли до податкової декларації.

Крім того, змінено вимоги до адміністративного оскарження рішень контролюючих органів, правила щодо оформлення результатів документальних перевірок тощо.

Норми ПКУ щодо штрафів також суттєво оновляться. Штраф за порушення встановленого порядку взяття на облік у контролюючих органах зросте удвічі: для самозайнятих осіб до 340 грн, а для юридичних осіб - до 1020 грн за перше порушення.

Штраф за ведення нерезидентом діяльності через невзяте на облік представництво зріс до 100 тисяч грн. За помилку в ідентифікаційному коді фізособи чи його незазначення штраф буде 340 грн.

Штраф за неподання звіту про контрольовані операції відтепер буде 630,6 тис. грн.

До того ж, змін зазнали правила стосовно ПДФО, ПДВ, податку на нерухомість та плати за землю.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74399

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45821

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10738

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56128

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді