Сплата ЄСВ для отримання субсидії: як оформити?

ДПС роз’яснює, що для добровільної сплати ЄСВ задля призначення житлової субсидії необхідно укласти договір.

Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за березень 2020 року

Сплата ЄСВ для отримання субсидії: як оформити?

Адже призначення житлової субсидії відбувається якщо особа на момент призначення житлової субсидії сплачує ЄСВ у розмірі, не меншому мінімального, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії.

Порядок укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування врегульовано ст. 10 Закону України від №2464-VI та розд. V Інструкції №449.

Особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, подає до контролюючих органів за місцем проживання заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції №449, копію трудової книжки, виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5) та копію документа, що посвідчує особу.

Після перевірки викладених у Заяві відомостей, контролюючими органами у строк не пізніше 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір з особою за формою, наведеною в додатку 4 до Інструкції №449.

Отже, нормами Закону №2464 передбачено укладення Договорів з:

  • членами особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню – на строк не менше одного року;
  • особами, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – на строк не менше одного року.

Договір є правовим документом, у якому сторони визначили свої права й обов’язки, виконання яких сторонами Договору є обов’язковим.

Договір може бути достроково розірваний:

  1. застрахованою особою
  • за її бажанням, якщо Договір діяв не менше одного року;
  • у разі систематичного порушення умов Договору територіальним контролюючим органом;
  1. контролюючим органом у разі
  • набуття застрахованою особою відповідно до Закону №2464 зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • виникнення обставин, що не відповідають визначеним Законом №2464 вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • систематичного порушення застрахованою особою умов Договору; смерті застрахованої особи;
  • за згодою сторін, якщо Договір діяв не менше одного року.

В інших випадках дострокове розірвання Договору не допускається.

За інформацією з сайту ДПС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12921

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106161

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412319

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Податковий розрахунок 2025: зразок заповнення та бланк

Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
197607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді