Федерація роботодавців закликає врахувати пропозиції, які сприятимуть спрощенню процедури надання допомоги по частковому безробіттю, полегшенню в адмініструванні та наданні документів, особливо на час дії карантину.
Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату
З відповідним листом роботодавці звернулися до Голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Вони зазначили наступні проблеми, які необхідно врегулювати:
- поширити спрощений механізм отримання допомоги на суб’єктів великого підприємництва;
- звільнити від оподаткування (ПДФО та військового збору) розмір допомоги, що надається не за спрощеним механізмом;
- врегулювати питання надання допомоги роботодавцям, що оголосили простій виробництва або окремих дільниць, підрозділів і оплачують 2/3 окладу;
- виключити необхідність подання роботодавцем повідомлення про можливе зупинення виробництва до ДСЗ;
- виключити обов’язок роботодавця не здійснювати звільнення працівників за їх ініціативою протягом півроку з дня отримання допомоги.
За інформацією з сайту ФРУ
❗️ Розберемо всі нюанси, а також поговоримо про те, кого з працівників взагалі не варто направляти у відрядження під час карантину, а кого відправити можна, але за певних умов.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.