Калькулятор днів щорічної відпустки
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством, фізичною особою і тому має право на оплачувану щорічну відпустку.
Враховуючи, що на роботі за сумісництвом працівник має право на соціальні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працівники-сумісники за ст. 19 Закону України «Про відпустки» мають право на соціальні відпустки.
Суміщення посад: що з відпусткою
Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівників, які мають дітей, тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом за попередній рік або за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку. А в разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні таких відпусток, як це передбачено ст. 24 Закону України «Про відпустки».
Відповідно до ст. 117 КЗпП у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені ст. 116 КЗпП, підприємство має виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.
За інформацією з сайту Держпраці
Програма ✒️: Що потрібно знати про відпустки під час карантину ► Хто має право на оплачувані відпустки ►Види відпусток та їх тривалість ► Як визначити розрахунковий період ►Які види заробітку врахувати в середній вид заробіток ► Як розрахувати суму відпускних ⚡️Усі зареєстовані учасники отримають СЕРТИФІКАТ.