Зарплатні податки: когось звільнили, а декому компенсують

На період з 2 квітня 2020 року до оподатковуваного доходу не включають допомогу по частковому безробіттю на період карантину, яку виплачує працедавець. Отже її звільнили від оподаткування як ПДФО, так і військовим збором.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Зарплатні податки: когось звільнили, а декому компенсують

Ці зміни до ПКУ вніс Закон №591.

Крім того, даним законом закріплено зміни щодо сум ПДФО, які утримуються з доплат до зарплати, нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я.

Тимчасово ці суми будуть компенсовані таким працівникам у повному розмірі за рахунок коштів держбюджету. Мова йде про працівників, які безпосередньо зайняті у протидії COVID-19.

Порядок виплати такої грошової компенсації затвердить Уряд, а перелік відповідних посад працівників - МОЗ.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54593

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2523

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді