Закон забороняє видавати працівникам замість спеціального одягу та спецвзуття суми для їх придбання або матеріали для виготовлення. Однак є один нюанс.
Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ
Відповідно до вимог ст.163 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), ст.8 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівникові.
Відповідно до ст.164 КЗпП забороняється видавати замість спецодягу чи взуття робітникам грошові суми для їх придбання або матеріали для виготовлення.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Проте власник повинен компенсувати працівникові витрати на придбання такого спецодягу та інших ЗІЗ, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти. Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек).
За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація має проводить на умовах, що передбачені колективним договором.
Така компенсація (як правило) проводиться за роздрібними цінами підприємства-виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини робітників.
За матеріалами з сайту Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.