Спецодяг працівникові: чи може роботодавець компенсувати грошима

Закон забороняє видавати працівникам замість спеціального одягу та спецвзуття суми для їх придбання або матеріали для виготовлення. Однак є один нюанс.

Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ

Спецодяг працівникові: чи може роботодавець компенсувати грошима?

Відповідно до вимог ст.163 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), ст.8 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівникові.

Відповідно до ст.164 КЗпП забороняється видавати замість спецодягу чи взуття робітникам грошові суми для їх придбання або матеріали для виготовлення.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Проте власник повинен компенсувати працівникові витрати на придбання такого спецодягу та інших ЗІЗ, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти. Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек).

За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація має проводить на умовах, що передбачені колективним договором.

Така компенсація (як правило) проводиться за роздрібними цінами підприємства-виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини робітників.

За матеріалами з сайту Держпраці

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді