Самоізоляцію працівників 60+ можна оформити як простій. За яких умов?

Для такого оформлення і за неможливістю переходу підприємства на віддалений режим, організація має оголосити простій, затвердивши його документально.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Самоізоляцію працівників 60+ можна оформити як простій. За яких умов?

В Мінсоцполітики прояснили, чи можна запровадити простій у разі самоізоляції працівників віком від 60 років.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Тож роботодавці мають забезпечити переведення працівників, в т. ч. тих, які потребують самоізоляції:

  • на дистанційний режим роботи;
  • або надати за згодою працівників щорічні оплачувані відпустки;
  • або за бажанням працівників надати відпустки без збереження зарплати.

Крім того, у міністерстві не виключають ще одного варіанту – при неможливості віддаленої роботи є правові підстави запровадити простій.

В такому випадку під призупиненням роботи треба розуміти також зупинення можливості виконання трудових функцій конкретним працівником.

Чинне законодавство безпосередньо не регламентує порядку та умов запровадження простою. Але у колдоговорі підприємствавстановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, питання оплати праці, режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку (ст. 13 КЗпП).

Тож простій може бути запроваджений як для всього підприємства, так і для окремих структурних підрозділів та працівників.

За матеріалами з сайту Мінсоцполітики

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
51780

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16678

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
67209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді