Для такого оформлення і за неможливістю переходу підприємства на віддалений режим, організація має оголосити простій, затвердивши його документально.
6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»
В Мінсоцполітики прояснили, чи можна запровадити простій у разі самоізоляції працівників віком від 60 років.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.
Тож роботодавці мають забезпечити переведення працівників, в т. ч. тих, які потребують самоізоляції:
- на дистанційний режим роботи;
- або надати за згодою працівників щорічні оплачувані відпустки;
- або за бажанням працівників надати відпустки без збереження зарплати.
Крім того, у міністерстві не виключають ще одного варіанту – при неможливості віддаленої роботи є правові підстави запровадити простій.
В такому випадку під призупиненням роботи треба розуміти також зупинення можливості виконання трудових функцій конкретним працівником.
Чинне законодавство безпосередньо не регламентує порядку та умов запровадження простою. Але у колдоговорі підприємствавстановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, питання оплати праці, режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку (ст. 13 КЗпП).
Тож простій може бути запроваджений як для всього підприємства, так і для окремих структурних підрозділів та працівників.
За матеріалами з сайту Мінсоцполітики
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.