Благодійна допомога: в яких випадках оподатковується

Цьогоріч без ПДФО можна отримати матеріальну допомогу, еквівалентну 2940 грн.

ЗРАЗОК відображення відпускних у податковому розрахунку за формою № 1ДФ

Благодійна допомога: в яких випадках оподатковується

За загальним правилом, будь-яка матеріальна допомога для цілей оподаткування поділяється на цільову та нецільову. Цільова - це допомога, порядок надання якої регламентується пп. 170.7.4 ПКУ. У разі дотримання визначених умов така допомога у будь-якій сумі не включається до оподатковуваного доходу платника податку.

Решта вважається нецільовою допомогою та оподатковується за правилами пп. 170.7.3 ПКУ.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Передусім, оподаткуванню підлягає допомога, сукупний розмір якої на рік перевищує граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги. У 2020 році без ПДФО можна отримати матеріальну допомогу в розмірі до 2940 грн.

Як правило, ПДФО утримує надавач нецільової допомоги у джерела виплати, звітуючи про це перед податковою у формі 1ДФ з ознакою доходу "169". Утім, платник податку, що у звітному році отримав разного роду допомогу від різних благодійників, має подати декларацію про доходи.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54810

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2548

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74513

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81783

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді