Благодійна допомога: в яких випадках оподатковується

Цьогоріч без ПДФО можна отримати матеріальну допомогу, еквівалентну 2940 грн.

ЗРАЗОК відображення відпускних у податковому розрахунку за формою № 1ДФ

Благодійна допомога: в яких випадках оподатковується

За загальним правилом, будь-яка матеріальна допомога для цілей оподаткування поділяється на цільову та нецільову. Цільова - це допомога, порядок надання якої регламентується пп. 170.7.4 ПКУ. У разі дотримання визначених умов така допомога у будь-якій сумі не включається до оподатковуваного доходу платника податку.

Решта вважається нецільовою допомогою та оподатковується за правилами пп. 170.7.3 ПКУ.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Передусім, оподаткуванню підлягає допомога, сукупний розмір якої на рік перевищує граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги. У 2020 році без ПДФО можна отримати матеріальну допомогу в розмірі до 2940 грн.

Як правило, ПДФО утримує надавач нецільової допомоги у джерела виплати, звітуючи про це перед податковою у формі 1ДФ з ознакою доходу "169". Утім, платник податку, що у звітному році отримав разного роду допомогу від різних благодійників, має подати декларацію про доходи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85883

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412745

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382394

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді