Податкова звітність та документи тепер мають зберігатися довше

Закон №466 вніс зміни до ПКУ в частині вимог до підтвердження даних, визначених в податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Календар бухгалтера на ЧЕРВЕНЬ

Податкова звітність та документи тепер мають зберігатися довше

Зокрема визначено, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства на строк не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції.

Також внесено зміни щодо обов’язку платника податків у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів: платник має у п'ятиденний строк письмово повідомити контролюючий орган та надати документи, підтверджуючі настання події, що призвела до такої втрати.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

У разі надання платником податків повідомлення та неможливості проведення перевірки у зв'язку з втратою, строки проведення перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів, але не більше ніж 120 днів (раніше було 90 днів).

У разі не відновлення документів, або їх повторної втрати, вважається, що такі документи були відсутні у платника.

За матеріалами з сайту ДПС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54516

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2513

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51280

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді