Органи ДПС по-новому вестимуть оперативний облік податків, зборів і ЄСВ

Заберіть свою знижку -50% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Мінфін оприлюднив для обговорення проєкт наказу, яким затверджено у новій редакції Порядок ведення контролюючими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Органи ДПС по-новому вестимуть оперативний облік податків, зборів і ЄСВ

Цей порядок унормовує, зокрема:

 • проведення арифметичного та логічного контролю звітності;
 • відпрацювання звітності щодо відображення показників в інтегрованій картці платника (ІКП);
 • контроль за внесенням даних звітності, поданих на паперових носіях;
 • попередній контроль за відповідністю даних підсистеми, що забезпечує обробку податкової звітності та платежів, та показниками, відображеними в ІКП;
 • загальний контроль за достовірністю відображення в ІКП показників сум нарахувань, самостійно визначених платником до сплати;
 • відображення в інформаційній системі сум бюджетного відшкодування ПДВ у розрізі відповідних складових;
 • попередній контроль за відпрацюванням сум переплат з ПДВ зі спеціальним статусом;
 • загальний контроль за відпрацюванням сум переплат з ПДВ зі спеціальним статусом;
 • визначення контролюючими органами податкових зобов’язань платників податків у випадках, не пов’язаних із порушенням податкового законодавства;
 • формування податкового повідомлення-рішення про сплату податків;
 • відображення в ІКП нарахованих сум податків за податковими повідомленнями-рішеннями;
 • попередній контроль за відповідністю показників податкових зобов’язань з майнових податків, визначених контролюючими органами, показникам, відображеним в ІКП;
 • загальний контроль за відповідністю показників податкових зобов’язань з майнових податків, визначених контролюючими органами, показникам, відображеним в ІКП.

Із проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення контролюючими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74259

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45360

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10452

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55983

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258217

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді