Органи ДПС по-новому вестимуть оперативний облік податків, зборів і ЄСВ

Заберіть свою знижку -50% на Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Мінфін оприлюднив для обговорення проєкт наказу, яким затверджено у новій редакції Порядок ведення контролюючими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Органи ДПС по-новому вестимуть оперативний облік податків, зборів і ЄСВ

Цей порядок унормовує, зокрема:

  • проведення арифметичного та логічного контролю звітності;
  • відпрацювання звітності щодо відображення показників в інтегрованій картці платника (ІКП);
  • контроль за внесенням даних звітності, поданих на паперових носіях;
  • попередній контроль за відповідністю даних підсистеми, що забезпечує обробку податкової звітності та платежів, та показниками, відображеними в ІКП;
  • загальний контроль за достовірністю відображення в ІКП показників сум нарахувань, самостійно визначених платником до сплати;
  • відображення в інформаційній системі сум бюджетного відшкодування ПДВ у розрізі відповідних складових;
  • попередній контроль за відпрацюванням сум переплат з ПДВ зі спеціальним статусом;
  • загальний контроль за відпрацюванням сум переплат з ПДВ зі спеціальним статусом;
  • визначення контролюючими органами податкових зобов’язань платників податків у випадках, не пов’язаних із порушенням податкового законодавства;
  • формування податкового повідомлення-рішення про сплату податків;
  • відображення в ІКП нарахованих сум податків за податковими повідомленнями-рішеннями;
  • попередній контроль за відповідністю показників податкових зобов’язань з майнових податків, визначених контролюючими органами, показникам, відображеним в ІКП;
  • загальний контроль за відповідністю показників податкових зобов’язань з майнових податків, визначених контролюючими органами, показникам, відображеним в ІКП.

Із проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку ведення контролюючими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47267

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
35695

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6849

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2946

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді