Концесійні платежі розраховуватимуть за новою методикою

Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів».

Оновлений довідник програмної класифікації для використання у 2020 році

Проектом Методики передбачено, що спосіб розрахунку концесійного платежу обиратиме концесієдавець з урахуванням сфери господарської діяльності, в якій буде здійснюватися концесійна діяльність, та за результатами проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства відповідно до висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії.

Так, концесійний платіж може визначатись наступними способами:

  • як частка (у відсотках) отриманого концесіонером чистого доходу від провадження концесійної діяльності;
  • як частка (у відсотках) вартості наданого об’єкта концесії, визначеної за результатами його ринкової оцінки;
  • як фіксований платіж, що може залежати від обсягів товарів, робіт чи послуг, які надаються концесіонером;
  • в іншій формі, що відповідає законодавству України.

Також, концесійний платіж може визначатися шляхом поєднання різних підходів до його розрахунку.

Методикою визначені способи та формули розрахунку концесійного платежу за результатами концесійного конкурсу або прямих переговорів.

Що стосується розміру ставки концесійного платежу, то його визначатиме концесієдавець:

  • за результатами концесійного конкурсу та складається з мінімальної ставки концесійного платежу, вказаної у конкурсній документації, та додаткової ставки концесійного платежу, запропонованої переможцем концесійного конкурсу;
  • за результатами проведення прямих переговорів з урахуванням висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії.

В свою чергу, розмір мінімальної ставки концесійного платежу вказується в конкурсній документації.

Також Методикою передбачені особливості визначення та встановлення концесійного платежу у разі створення (нового будівництва) концесіонером об’єкта концесії та у разі реалізації проектів, що здійснюються на умовах концесії щодо будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг.

Із проєкту постанови КМУ «Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів»

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
272

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33598

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1574

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34677

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343036

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді