Концесійні платежі розраховуватимуть за новою методикою

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів».

Оновлений довідник програмної класифікації для використання у 2020 році

Проектом Методики передбачено, що спосіб розрахунку концесійного платежу обиратиме концесієдавець з урахуванням сфери господарської діяльності, в якій буде здійснюватися концесійна діяльність, та за результатами проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства відповідно до висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії.

Так, концесійний платіж може визначатись наступними способами:

  • як частка (у відсотках) отриманого концесіонером чистого доходу від провадження концесійної діяльності;
  • як частка (у відсотках) вартості наданого об’єкта концесії, визначеної за результатами його ринкової оцінки;
  • як фіксований платіж, що може залежати від обсягів товарів, робіт чи послуг, які надаються концесіонером;
  • в іншій формі, що відповідає законодавству України.

Також, концесійний платіж може визначатися шляхом поєднання різних підходів до його розрахунку.

Методикою визначені способи та формули розрахунку концесійного платежу за результатами концесійного конкурсу або прямих переговорів.

Що стосується розміру ставки концесійного платежу, то його визначатиме концесієдавець:

  • за результатами концесійного конкурсу та складається з мінімальної ставки концесійного платежу, вказаної у конкурсній документації, та додаткової ставки концесійного платежу, запропонованої переможцем концесійного конкурсу;
  • за результатами проведення прямих переговорів з урахуванням висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії.

В свою чергу, розмір мінімальної ставки концесійного платежу вказується в конкурсній документації.

Також Методикою передбачені особливості визначення та встановлення концесійного платежу у разі створення (нового будівництва) концесіонером об’єкта концесії та у разі реалізації проектів, що здійснюються на умовах концесії щодо будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг.

Із проєкту постанови КМУ «Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22420

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8955

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
422903

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182438

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
51595

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді