Організація роботи бухгалтерської служби
Міністр зазначила, що на сьогодні в 40 законах виплати, штрафи і надбавки прив'язані до прожиткового мінімуму, у зв'язку з чим у держави склалася патова ситуація, коли через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може ефективно управляти соціальними стандартами.
Тому, додала вона, спільно з профільним комітетом ВРУ, Мінсоцполітики працює над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, щодо формули визначення: буде він становити 40% від середньої заробітної плати у країні чи визначатиметься нормативно-структурним методом.
Як звітувати до органів статистики у 2020 році
За словами Лазебної, Мінсоцполітики є прибічником саме нормативно-структурного методу, суть якого полягає у визначенні вартості продовольчої складової прожиткового мінімуму і його питомої ваги, за основу беруться показники Міністерства охорони здоров'я про те, скільки треба людині споживати різних продуктів харчування.
Міністр наголосила, що на сьогодні реальна вартість прожиткового мінімуму становить 4,2 – 4,3 тис. грн.
Як повідомлялося, згідно з державним бюджетом на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць із 1 січня 2020 року становить 2 027 грн, з 1 липня – 2 118 грн, з 1 грудня – 2 189 грн.