Банк без попередження підвищує тарифи: що робити

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Що робити, якщо банк змінив тарифи за обслуговування без попередження?

Скачати зразок наказу про інвентаризацію

Банк без попередження підвищує тарифи: що робити

Згідно з Законом “Про платіжні системи та переказ грошей” банк повинен попереджувати своїх клієнтів про зміни тарифів щонайменше за 30 днів до дати запровадження нових тарифів. Інакше – фінансова установа порушує права своїх клієнтів.

Банк може попередити клієнтів за допомогою будь-якого каналу зв’язку (повідомленням у месенджері, мобільному додатку, телефонним дзвінком тощо) або розмістити відповідну інформацію на власному вебсайті.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

При цьому Нацбанк рекомендує банкам повідомляти про зміну тарифів не лише на вебсайті, а й у месенджерах, мобільних додатках чи по телефону. Таким чином фінансова установа продемонструє свою орієнтованість на клієнта і відповідно отримає навзаєм його лояльність.

Що ж робити, якщо банк все ж таки змінив свої розцінки, не повідомивши про це клієнтів? Спочатку потрібно надіслати письмову скаргу на ім’я керівництва банку та дочекатися офіційної відповіді. Якщо банк не відповідає або намагається «обійти» ваші аргументи, варто звертатися до Національного банку України.

НЕ ПРОПУСТІТЬ Звіт про виконання державного замовлення: особливості

Якщо звернення містить ознаки порушень прав споживачів, фахівці НБУ звертаються безпосередньо до банку, аби виправити ситуацію. Практика свідчить, що після звернень НБУ банки погоджуються відтермінувати підвищення тарифів та повернути списану комісію, якщо клієнти не були проінформовані за 30 днів до підвищення банком тарифів.

За матеріалами з сайту НБУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250575

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167514

Граничні суми витрат для бюджетних установ: зміни та правила

Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
65

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді