Робота шахт та зарплата шахтарям: Уряд вживає дій з відновлення

Кабмін вирішує проблеми шахтарів, що потерпають через вимушені простої та затримки з виплатою заробітної плати.

Організація роботи бухгалтерської служби

Робота шахт та зарплата шахтарям: Уряд вживає дій з відновлення

Про це на засіданні Антикризового енергетичного штабу, що відбувся 19 червня, заявила в. о. Міністра енергетики України Ольга Буславець.

У засіданні в режимі відеоконференції взяли участь голови шахтарських міст та голови міст, де розташовані електростанції, з різних регіонів країни. Вони звернулися до Уряду з проханням вивчити загрозливу ситуацію в їхніх містах та селищах та вжити заходів, аби не допустити «катастроф місцевого значення».

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

У свою чергу в.о. Міністра енергетики запевнила, що Урядом уже прийнято відповідне рішення, яке допоможе забезпечити збалансованість електроенергетичної галузі, що, в свою чергу, відновить роботу шахт.

За словами Ольги Буславець, нинішня ситуація склалася через недотримання низкою компаній визначених показників Прогнозного балансу видобутку електроенергії в травні та на початку червня поточного року. А також через заміщення обсягів споживання вугілля вітчизняного видобутку природним газом, що використовується генеруючими компаніями ТЕС для виробництва електричної енергії.

Як наслідок призупинилася робота шахт, шахтарі вимушено простоюють, заробітна плата їм затримується, що призводить до зростання соціально-економічної напруженості у вугільних регіонах.

Для вирішення цієї проблеми 17 червня КМУ затвердив Розпорядження «Про забезпечення паливної збалансованості електроенергетичної галузі України та безпеки постачання електричної енергії».

Це призведе до збільшення попиту на вугільну продукцію вітчизняного видобутку, завантаження державних вугледобувних підприємств та зменшення державних дотацій державним шахтам, збереження робочих місць в кризовий період та виконання зобов’язань з виплати заробітної плати шахтарям.

За матеріалами з Урядового порталу

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106629

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405850

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
93

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180297

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді