Порушення трудового законодавства: які штрафи передбачено новим законопроектом

Міністерство розвитку економіки розробило проект форми постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Порушення трудового законодавства: які штрафи передбачено новим законопроектом

Згідно з п. 4 Порядку №509 за результатами розгляду справи фахівець Держпраці має складати постанову про накладення штрафу. Складається вона у двох примірниках:

  • один залишається в уповноваженої посадової особи, що розглядала справу,
  • другий надсилається протягом трьох днів з дня складення суб’єктові господарювання або роботодавцю.

У разі відсутності підстав для складення постанови про накладення штрафу уповноважена посадова особа письмово повідомляє про це суб’єкту господарювання чи роботодавцю.

Без форми цієї постанови не можуть накладатися штрафи за ст. 265 КЗпП.

З огляду на це, МЕРТ розроблено проект форми постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

З огляду на зміст нової форми постанови вона буде виписуватися за результатами перевірок не тільки при порушенні законодавства про працю, а також при перевірках питань зайнятості населення.

Очікується, що наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно втратить чинність абзац тринадцятий п. 1 наказу Мінсоцполітики від 18.08.2017 р. №1338, яким затверджено форму постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14337

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді