Мінекономіки: доопрацювання законопроекту «Про працю»

Уряд не полишає спроб оновити трудове законодавство, скасувавши застарілий КЗпП, та ухвалити законопроект "Про працю".

Календар бухгалтера з оплати праці на червень 2020

Мінекономіки: доопрацювання законопроекту «Про працю»

Наводимо основні його положення:

1. Облік трудової діяльності працівників пропонують вести в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб, а за бажання працівника дублювати у паперовій трудовій книжці.

2. Виписали 6 ознак трудових відносин, серед яких, приміром, той факт, що особа виконує роботи (надає послуги) аналогічні за змістом та характером роботі, що виконується працівниками роботодавця.

3. Буде 7 видів трудових договорів:

  • безстрокові;
  • строкові;
  • короткострокові;
  • сезонні;
  • з нефіксованим робочим часом;
  • учнівські трудові договори;
  • трудові договори з домашнім працівником.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

3. Матимемо й 14 підстав для укладання строкового трудового договору, а також і короткостроковий трудовий договір, який укладений на строк до двох місяців.

4. Обов'язковою стане письмова форма трудового договору. Не виключають і можливість укласти електронний трудовий договір.

5. Роботодавець отримає право розірвати трудовий договір із працівником з власної ініціативи, але завчасно попередивши працівника, а за домовленість строки попередження можуть замінити грошовою компенсацією.

6. Трудовий договір зможуть розірвати з ініціативи роботодавця у зв'язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад 10 робочих днів підряд.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

7. Нормальну тривалість робочого часу залишать 40 годин протягом кожного семиденного періоду. При цьому середня тривалість робочого часу працівників не повинна буде перевищувати 48 годин протягом кожного семиденного періоду з урахуванням надурочних годин.

8. Передбачать умови гнучкого режиму робочого часу та дистанційної (надомної) роботи.

9. Залишать 11 діючих святкових днів у році.

10. Щорічну основну оплачувану відпустку збільшать із 24 до 28 календарних днів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14441

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10055

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді