Календар бухгалтера з оплати праці на червень 2020
Наводимо основні його положення:
1. Облік трудової діяльності працівників пропонують вести в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб, а за бажання працівника дублювати у паперовій трудовій книжці.
2. Виписали 6 ознак трудових відносин, серед яких, приміром, той факт, що особа виконує роботи (надає послуги) аналогічні за змістом та характером роботі, що виконується працівниками роботодавця.
3. Буде 7 видів трудових договорів:
- безстрокові;
- строкові;
- короткострокові;
- сезонні;
- з нефіксованим робочим часом;
- учнівські трудові договори;
- трудові договори з домашнім працівником.
3. Матимемо й 14 підстав для укладання строкового трудового договору, а також і короткостроковий трудовий договір, який укладений на строк до двох місяців.
4. Обов'язковою стане письмова форма трудового договору. Не виключають і можливість укласти електронний трудовий договір.
5. Роботодавець отримає право розірвати трудовий договір із працівником з власної ініціативи, але завчасно попередивши працівника, а за домовленість строки попередження можуть замінити грошовою компенсацією.
6. Трудовий договір зможуть розірвати з ініціативи роботодавця у зв'язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад 10 робочих днів підряд.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
7. Нормальну тривалість робочого часу залишать 40 годин протягом кожного семиденного періоду. При цьому середня тривалість робочого часу працівників не повинна буде перевищувати 48 годин протягом кожного семиденного періоду з урахуванням надурочних годин.
8. Передбачать умови гнучкого режиму робочого часу та дистанційної (надомної) роботи.
9. Залишать 11 діючих святкових днів у році.
10. Щорічну основну оплачувану відпустку збільшать із 24 до 28 календарних днів.