ФСС щодо затримки виплат лікарняних та декретних

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У Фонді соцстраху визнають, що існують затримки у фінансуванні виплат, тривалість яких становить близько 10 робочих днів.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

ФСС щодо затримки виплат лікарняних та декретних

Вина тому - зменшенням надходжень ЄСВ, зокрема, через нижчий від прогнозованого розмір фонду оплати праці по країні, зменшення обсягів виробництва під час пандемії. Так, протягом п'яти місяців 2020 року від частки ЄСВ надійшло 10,1 млрд грн, що менше від прогнозного показника на 1,1 млрд грн.

Уряд прийняв рішення виділити Фонду соцстраху на поворотній основі фіндопомогу з фонду боротьбі з COVID-19 у розмірі 1,8 млрд грн. Ці кошти направлять саме на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності, допомоги по вагітності та пологах.

-40% на вартість навчання Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Правління Фонду та Уряд внесли необхідні зміни до річного бюджету, тому найближчим часом Фонд отримає цю допомогу та погасить заборгованість за лікарняними і декретними.

Також ФСС звертає увагу, що у зв'язку із змінами, внесеними Законом № 553, звужено перелік послуг та виплат, які фінансуються Фондом. Так, на сьогодні не здійснюють фінансування:

  • одноразових страхових виплат потерпілим на виробництві або членам родини в разі смерті потерпілого;
  • ліків і виробів медичного призначення для потерпілих на виробництві;
  • спеціальних медичних та постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, зокрема, для осіб з інвалідністю;
  • санаторно-курортного лікування потерпілих;
  • реабілітаційного лікування працюючих після перенесених захворювань і травм.

За матеріалами з сайту ФСС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216133

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403810

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250965

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168354

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
27331

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді