Режим звільнення від оподаткування застосовується:
- з 17 березня 2020 року до операцій з постачання товарних позицій, включених до Переліку №224 (в редакції, до внесення доповнень постановою №271);
- з 15 квітня 2020 року до операцій з постачання всіх товарних позицій, включених до Переліку №224 постановою №271.
⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!
Діє така пільга до останнього числа місяця, в якому завершується дія вказаного вище карантину.
А після останнього дня місяця, в якому завершується дія карантину, операції з постачання товарів, до яких застосовувався такий режим звільнення від оподаткування, підлягають оподаткуванню ПДВ за загальновстановленими правилами.
Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства
Податківці звертають увагу, що оподаткування ПДВ таких операцій здійснюється незалежно від того, в який період і за яких умов здійснювалося виготовлення таких товарів, їх придбання чи ввезення на митну територію України.
Тобто, навіть якщо такі товари було придбано під час дії карантину як звільнені від ПДВ (або імпортовано без сплати ПДВ), після закінчення такого карантину (останнього дня місяця в якому закінчився карантин) постачаються за загальновстановленою для них ставкою (20% або 7%).
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️4 кредити ЄКТС ✔️120 годин ✔️сертифікат за проходження курсу