Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, встановила соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. А торкнулась вона більше ніж 11 млн пенсіонерів.
Водночас реформа висвітлила дві проблеми. Щодо першої з них висловився міністр соціальної політики України.
Андрій РЕВА, міністр соціальної політики України:
Сама пенсійна реформа — це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально-економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто реалії Радянського Союзу. Ці реалії, на жаль, не були справедливими, і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію. Не тому, що реформа погана чи формула не правильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів майже 2,5 млн становлять українські жінки!
Саме тому Мінсоцполітики готує законодавчі зміни, що дозволять виправити кричущу соціальну несправедливість. Ці зміни мають запровадити і реалізувати додаткові гарантії для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування. При цьому формула розрахунку пенсії залишиться незмінною.
І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи — зниження коефіцієнта індивідуального заробітку для працюючих пенсіонерів. Склалася парадоксальна ситуація: коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але оскільки знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто чим довше працює людина, тим меншою є її пенсія.
Звичайно, що ми повинні виправити цю несправедливість, — каже міністр. — Аби вирішити цю проблему, ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням.
☛ Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії
Джерело: Прес-центр Міністерства соціальної політики України
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.