Мінсоцполітики хоче змінити підхід до призначення пенсій

Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, встановила соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. А торкнулась вона більше ніж 11 млн пенсіонерів.

Водночас реформа висвітлила дві проблеми. Щодо першої з них висловився міністр соціальної політики України.

Андрій РЕВА, міністр соціальної політики України:

Сама пенсійна реформа — це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально-економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто реалії Радянського Союзу. Ці реалії, на жаль, не були справедливими, і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію. Не тому, що реформа погана чи формула не правильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів майже 2,5 млн становлять українські жінки!

Саме тому Мінсоцполітики готує законодавчі зміни, що дозволять виправити кричущу соціальну несправедливість. Ці зміни мають запровадити і реалізувати додаткові гарантії для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування. При цьому формула розрахунку пенсії залишиться незмінною.

І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи — зниження коефіцієнта індивідуального заробітку для працюючих пенсіонерів. Склалася парадоксальна ситуація: коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але оскільки знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто чим довше працює людина, тим меншою є її пенсія.

Звичайно, що ми повинні виправити цю несправедливість, — каже міністр. — Аби вирішити цю проблему, ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням.

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Джерело: Прес-центр Міністерства соціальної політики України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53181

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді