3 липня відбулась онлайн-зустріч Міністра фінансів Сергія Марченка та спеціального представника Німеччини з питань реформ в Україні Георга Мільбрадта щодо реформування бюджетної системи в контексті процесу децентралізації та запровадження нової моделі міжбюджетних відносин.
Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Як зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко, збільшення залишків коштів на рахунках свідчить про вагоме зростання дохідної частини місцевих бюджетів.
Фахівці Міністерства фінансів працюють над розробкою відповідних змін до Бюджетного кодексу України для забезпечення запровадження середньострокового планування, як на державному, так і на місцевому рівнях.
УВАГА!!! Новий код доходу місцевого бюджету
Перехід до середньострокового бюджетування сприятиме запровадженню проактивного механізму управління, який передбачає вчасне прийняття виважених рішень та вжиття заходів задля забезпечення фінансової стабільності та економічного зростання у середньостроковій перспективі
Також, спільно з Георгом Мільбрадтом, було обговорено досягнення та виклики які стоять перед Україною у сфері децентралізації. Зокрема, за І етап реформи вдалося досягти декількох важливих результатів:
- зміцнено фінансову спроможність місцевих бюджетів;
- забезпечено надання якісних суспільних послуг споживачам завдяки розширенню видаткових повноважень органів місцевого самоврядування.
За матеріалами з Урядового порталу
►Унікальний Експрес-курс для керівника та фахівців бухгалтерської служби ►У програмі: найактуальніші поради для роботи в умовах карантину , зразки та настанови експертів ► !!! УВАГА!!! Зараз у Вас є можливість отримати доступ до всіх матеріалів Експрес-курсу зі знижкою 40% !!!! Крім того, отримайте безплатний доступ до вебінарів.
Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.