Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці дає право виконувати роботи підвищеної небезпеки та застосовувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки.
СКАЧАТИ Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці
Переліки таких робіт та машин, механізмів, устатковання наведено у додатках 6 і 7 до Порядку видачі дозволів № 1107.
Заповнюючи декларацію МТБ, роботодавець зобов’язаний вказати наступну інформацію:
- найменування юридичної особи;
- місце знаходження юридичної особи;
- код ЄДРПОУ
- номер телефону, адреса електронної пошти юридичної особи;
- місце виконання робіт підвищеної небезпеки та / або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Варто відмітити, що зазначена інформація є ключовою при заповненні декларації МТБ. Неповне або неточне внесення інформації є порушенням вимог ПКМУ № 1107 і підставою корігування декларації МТБ.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
З метою забезпечення гарантій відшкодування можливого завдання шкоди і збитків з боку роботодавця або виконавця небезпечних робіт, при заповненні декларації відповідності МТБ з охорони праці обов’язково необхідно вказувати інформацію про укладення договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами або його відсутності.
У декларації МТБ необхідно вказати:
- найменування страхової компанії з якою укладено договір,
- номер і дату договору.
Внесення в декларацію МТБ інформації про страхування здійснюється у відповідності до вимог статті 7 Закону України «Про страхування».
За матеріалами з сайту Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.