Порядок № 1266 встановив підвищення окладу під час розрахунку допомоги

Щодо врахування підвищення окладу під час розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності і пологах

СКАЧАТИ заяву-розрахунок лікарняних

ПРИКЛАД: Оклад працівниці (займає посаду лікаря-хірурга) у червні 2020 року — 12 тис. грн, їй встановлене підвищення окладу за оперативне втручання — 40% окладу. З 22 по 30 червня 2020 року працівниця хворіла, про що свідчить наданий нею листок непрацездатності. Загальний трудовий стаж працівниці — 15 років, страховий стаж за 12 місяців перед настанням страхового випадку більше 6 місяців. Працівниця стала до роботи з 01.06.2020 після перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення 3 років.

ФСС повідомив, що середню заробітну плату для розрахунку матеріального забезпечення обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Пунктом 28 Порядку № 1266 передбачено, що якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середню зарплату визначають, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. У такому разі, згідно із пунктом 5 Порядку № 1266, середньоденна зарплата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Отже, в наведеному випадку, середню зарплату для розрахунку страхових виплат, згідно із пунктом 5 Порядку № 1266, необхідно розраховувати, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) визначеного за тарифним розрядом ЄТС, відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519, без врахування підвищення посадового окладу, надбавок та доплат.

За інформацією ФСС

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374405

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9889

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2522

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314907

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді