Порядок № 1266 встановив підвищення окладу під час розрахунку допомоги

Щодо врахування підвищення окладу під час розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності і пологах

СКАЧАТИ заяву-розрахунок лікарняних

ПРИКЛАД: Оклад працівниці (займає посаду лікаря-хірурга) у червні 2020 року — 12 тис. грн, їй встановлене підвищення окладу за оперативне втручання — 40% окладу. З 22 по 30 червня 2020 року працівниця хворіла, про що свідчить наданий нею листок непрацездатності. Загальний трудовий стаж працівниці — 15 років, страховий стаж за 12 місяців перед настанням страхового випадку більше 6 місяців. Працівниця стала до роботи з 01.06.2020 після перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення 3 років.

ФСС повідомив, що середню заробітну плату для розрахунку матеріального забезпечення обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Пунктом 28 Порядку № 1266 передбачено, що якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середню зарплату визначають, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. У такому разі, згідно із пунктом 5 Порядку № 1266, середньоденна зарплата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Отже, в наведеному випадку, середню зарплату для розрахунку страхових виплат, згідно із пунктом 5 Порядку № 1266, необхідно розраховувати, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) визначеного за тарифним розрядом ЄТС, відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519, без врахування підвищення посадового окладу, надбавок та доплат.

За інформацією ФСС

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їхнього нарахування, про виплату авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
7213

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
147983

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56394

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5217

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15656

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді