Військова служба є державною службою особливого характеру.
Час проходження військової служби зараховують громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Однак, військовослужбовці не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а проходять службу.
Службовий час і час відпочинку військовослужбовців регламентує стаття 10 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ. Згідно цієї статті загальна тривалість службового часу військовослужбовців на тиждень не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу за відповідний період, визначеної законодавством України. Крім випадків, передбачених пунктом 5 цієї статті — військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб та бойового чергування, несення служби в добовому наряді та інших заходів, пов'язаних із забезпеченням боєготовності військових частин, які здійснюють без обмеження загальної тривалості службового часу.
Нормальна тривалість робочого часу визначена статтею 50 КЗпП України та не може перевищувати 40 годин на тиждень.
За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області
Баланс робочого часу — 2020 стане у пригоді, щоб правильно скласти графіки роботи на наступний рік та спланувати фонд заробітної плати. Дізнайтеся про можливе перенесення робочих днів у 2020 році та скачайте Баланс робочого часу на 2020 рік.
У статті розглянемо, коли роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною, які є види цих відпусток та який працівник матиме право на неї. 5 зразків заповнень допоможуть вам оформити відпустку по догляду за дитиною без помилок
Зразок Положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства допоможе вам правильно скласти власне положення.
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Розглянемо, кому з працівників надається додаткова відпустка за вислугу років в органах місцевого самоврядування, у якому розмірі та на яких умовах.
З 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюється лише через портал Дія. Зміни зачіпають не лише тих, хто буде бронювати працівників, а й тих, хто це вже зробив, але за старими правилами. Як перебронювати працівників після 28 лютого, правила бронювання працівників та критерії визначення критично важливих підприємств – у статті експерта.