13.03.2018 року набрав чинності наказ МОЗ «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 26.01.2018 № 157 (далі — Наказ № 157), який скасовує низку форм первинної облікової документації.
Так, чинність втрачають форми:
- № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»;
- № 030/о «Контрольна карта диспансерського нагляду»;
- № 025-3/о «Медична карта студента №_»;
- № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»;
- № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»;
- № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»;
- № 031/о «Книга запису викликів лікаря додому».
Окрім того, Наказ № 157 оновив форму № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів», термін зберігання якої становить 5 років.
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
Акт на списання матеріалів за рішенням Мінфіну було змінено на акт списання запасів. Але, як і раніше, акт — це підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.
У реквізитах, що містять підпис, новий ДСТУ 4163:2020 вимагає зазначати власне ім’я та прізвище. А як писати дані про працівника у тексті чи заголовку до нього?
Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи.