Встановлено перелік обставин, що звільняють платника від фінансової відповідальності або пом’якшують її. Запроваджується новий склад податкових порушень та модифікація існуючих.
Так, змінено розмір штрафних санкцій за окремі податкові порушення, а саме:
1) З 23.05.2020 року збільшено штрафи за порушення, передбачені ст. 117, 120 ПКУ. Так, за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності суму штрафної санкцій збільшено зі 170 гривень до 340 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!
2) З 01.01.2021 року змінено розміри штрафів за порушення правил сплати податків:
- зменшено штрафи у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання: при затримці сплати до 30 днів – з 10 до 5 %, після 30 днів – з 20 до 10 %;
- введено окремі штрафи для випадків умисного повторного порушення у розмірі 25% та умисного повторного порушення строком більше 90 днів – 50%.
Також з 1 січня 2021 року запрацюють, зокрема, оновлені норми ПКУ щодо направлення платникам податкових повідомлень-рішень. Так, п. 42.5 ст. 42 ПКУ визначено, що у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою.
Оновлені довідники та реєстри від ДПС
Крім того, вводиться удосконалений порядок розгляду заперечення до акта перевірки. Заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи і пояснення, у разі їх подання платником податків у визначеному п. 86.7 ст. 86 ПКУ порядку, розглядаються комісією контролюючого органу протягом 10 робочих днів (замість календарних.
ДПС звертає увагу, що до п. 57.1 ст. 57 ПКУ внесено зміни щодо термінів сплати податків, а саме, визначено: якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
За матеріалами з сайту ДПС