Працевлаштування осіб з інвалідністю не є незаперечним обов’язком підприємства

Обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для осіб з інвалідністю не супроводжується його обов'язком підбирати і працевлаштовувати таких осіб на створені робочі місця.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Працевлаштування осіб з інвалідністю не є незаперечним обов’язком підприємства

Таку позицію підтверджує постанова ВС/КАС від 24.06.2020 р. у справі № 440/2008/19.

Обставини судової справи свідчать про те, що обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю прагнуло стягнути із підприємства адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Проте підприємство стверджувало, що самостійно здійснювало пошук та працевлаштування осіб з інвалідністю. Також зверталося до центру зайнятості стосовно попиту на робочу силу за формою 3-ПН. У свою чергу центром зайнятості на подані вакансії упродовж 2018 року направлено 51 особу з інвалідністю, 5 з яких відмовилися від працевлаштування, а інші - працевлаштовані на підприємстві, що підтверджується письмовими доказами.

Суди вказують на те, що підприємство не несе відповідальності за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, якщо воно розробило необхідні заходи по створенню для них робочих місць, але фактично не працевлаштувало особу з інвалідністю з причин незалежних від нього.

Такими суттєвими причинами є:

  • відсутність особи з інвалідністю,
  • відмова особи з інвалідністю від працевлаштування на підприємство,
  • бездіяльність державних установ, які повинні сприяти працевлаштуванню осіб з інвалідіністю.

Отже обов'язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю покладають як на роботодавців, так і на державну службу зайнятості.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
19132

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді