6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»
Таку позицію підтверджує постанова ВС/КАС від 24.06.2020 р. у справі № 440/2008/19.
Обставини судової справи свідчать про те, що обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю прагнуло стягнути із підприємства адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
Проте підприємство стверджувало, що самостійно здійснювало пошук та працевлаштування осіб з інвалідністю. Також зверталося до центру зайнятості стосовно попиту на робочу силу за формою 3-ПН. У свою чергу центром зайнятості на подані вакансії упродовж 2018 року направлено 51 особу з інвалідністю, 5 з яких відмовилися від працевлаштування, а інші - працевлаштовані на підприємстві, що підтверджується письмовими доказами.
Суди вказують на те, що підприємство не несе відповідальності за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, якщо воно розробило необхідні заходи по створенню для них робочих місць, але фактично не працевлаштувало особу з інвалідністю з причин незалежних від нього.
Такими суттєвими причинами є:
- відсутність особи з інвалідністю,
- відмова особи з інвалідністю від працевлаштування на підприємство,
- бездіяльність державних установ, які повинні сприяти працевлаштуванню осіб з інвалідіністю.
Отже обов'язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю покладають як на роботодавців, так і на державну службу зайнятості.