Працевлаштування осіб з інвалідністю не є незаперечним обов’язком підприємства

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для осіб з інвалідністю не супроводжується його обов'язком підбирати і працевлаштовувати таких осіб на створені робочі місця.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Працевлаштування осіб з інвалідністю не є незаперечним обов’язком підприємства

Таку позицію підтверджує постанова ВС/КАС від 24.06.2020 р. у справі № 440/2008/19.

Обставини судової справи свідчать про те, що обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю прагнуло стягнути із підприємства адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Проте підприємство стверджувало, що самостійно здійснювало пошук та працевлаштування осіб з інвалідністю. Також зверталося до центру зайнятості стосовно попиту на робочу силу за формою 3-ПН. У свою чергу центром зайнятості на подані вакансії упродовж 2018 року направлено 51 особу з інвалідністю, 5 з яких відмовилися від працевлаштування, а інші - працевлаштовані на підприємстві, що підтверджується письмовими доказами.

Суди вказують на те, що підприємство не несе відповідальності за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, якщо воно розробило необхідні заходи по створенню для них робочих місць, але фактично не працевлаштувало особу з інвалідністю з причин незалежних від нього.

Такими суттєвими причинами є:

  • відсутність особи з інвалідністю,
  • відмова особи з інвалідністю від працевлаштування на підприємство,
  • бездіяльність державних установ, які повинні сприяти працевлаштуванню осіб з інвалідіністю.

Отже обов'язок по працевлаштуванню осіб з інвалідністю покладають як на роботодавців, так і на державну службу зайнятості.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
92093

Цивільно-правовий договір 2025: зразок, помилки, оподаткування

Укладіть цивільно-правовий договір правильно за зразком. Які формулювання обрати, як нараховувати податки, що з лікарняними, чим договір ЦПХ відрізняється від трудового договору — розповідає експерт у статті.
378774

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
33707

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді