Відповідно до ст. 253 Цивільного кодексу України повноліття працівника слідвизначати з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Від дня, з якого працівник буде вважатися повнолітнім, він втрачає право на пільги і гарантії, визначені КЗпП України, зокрема право на скорочений робочій час, щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день тощо.
Як звітувати до органів статистики у 2020 році
Як це оформити? При прийомі неповнолітнього на роботу був виданий наказ, оформлено низку кадрових документів, в яких зазначалося, що працівник є неповнолітньою особою. І у зв’язку з досягненням працівником повноліття роботодавцю необхідно видати наказ про встановлення нормальної тривалості робочого часу з дня, наступного за днем народження. Підстава для видання наказу – дані паспорта. Заява від працівника не потрібна.
Доцільним буде видати такій наказ за кілька днів до дня, коли працівнику виповниться 18 років, а також письмово інформувати працівника про пільги, які він втратить у зв’язку з досягненням повноліття: збільшиться тривалість робочого тижня, зменшиться тривалість щорічної основної відпустки з 31 к. д. до 24 к. д. тощо.
Тому тривалість відпустки рахується пропорційно:
- із дати прийняття на роботу по дату виповнення 18 років — із розрахунку 31 к. д.;
- із наступного дня і по дату закінчення робочого року — із розрахунку 24 к. д.