Управління Держпраці рекомендує як запобігти шкідливій дії підвищеної температури повітря на працівників підприємств.
СКАЧАТИ Зразок заповнення штатного розпису бюджетної установи 2020
Умови праці впливають на технологію, якість та безпеку робіт. Влітку причиною нещасних випадків часто стає дія підвищеної температури повітря.
Підвищена температура може спричиняти патологічні зміни в організмі людини — гостре перегрівання, порушення водно-сольового обміну, діяльності серцево-судинної і нервової систем. Протягом літа на території Одеського регіону довгий час триває підвищена температура повітря (35 0С і вище).
Щоб запобігти шкідливій дії підвищеної температури на працівників, потрібно вжити рекомендованих запобіжних заходів, а саме:
- змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранок або вечір;
- тривалість робочих змін зменшити; обідньої перерви — збільшити;
- забезпечити працівників засобами індивідуального (теплоізолювальний спецодяг) та колективного (системи вентиляції і кондиціювання повітря) захисту;
- улаштувати ємності з прохолодною водою або душ;
- провести позапланові інструктажі щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт;
- роботи на висоті можна проводити за температури повітря не вище ніж +35 °С.
За матеріалами з сайту Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.