Штраф у 125 тис грн за неоформлення працівника визнано законним

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Йдеться про рішення Харківського суду, який відмовив у задоволенні адміністративного позову підприємства щодо скасування постанови про накладення штрафу у розмірі 125 190 гривень.

Зразок повідомлення про прийняття працівника на роботу СКАЧАТИ

Штраф у 125 тис грн за неоформлення працівника визнано законним

В позовній заяві позивач стверджував, що до нього має бути застосовано попередження.

В жовтні 2019 року посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контрою у формі інспекційного відвідування, в ході якого було встановлено факт перебування працівника без належного оформлення трудових відносин. Одночасно, суб’єкт господарювання не заперечував, що зазначена особа є його неофіційно оформленим працівником, пояснюючи факт неоформлення стажуванням.

Судом було встановлено, що станом на момент проведення інспекційного відвідування підприємством не було виконано приписи ч. 3 ст.24 КЗпП України у відношенні вищезгаданого працівника, не було належним чином оформлено з останнім трудові відносини.

Одночасно, позивачу було відмовлено у задоволенні вимоги щодо зміни міри юридичної відповідальності обраної владним суб’єктом під час винесення постанови про накладення штрафу. Так, суд зазначив, що застосовуючи до позивача штраф у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат Управління Держпраці не порушило його права бути притягненим до відповідальності за нормами чинного законодавства та діяло виключно в рамках законодавства.

За матеріалами з сайту Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень тепер легко! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від «Головбух: Бюджетник» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59010

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129116

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8026

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86740

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді