Нові нормативні акти у сфері оплати праці
Обов’язковість створення служби охорони праці у роботодавця залежить від кількості працівників.
Відповідно до статті 15 Закону про охорону праці, якщо у роботодавця працює 50 та більше осіб, то роботодавець має створити окремий підрозділ у вигляді служби охорони праці. Якщо на підприємстві працює менше ніж 50 осіб, функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.
Якщо ж на підприємстві працює менше 20 осіб, то для виконання функцій охорони праці на договірних засадах можуть залучатися сторонні спеціалісти, які мають відповідну підготовку.
Нормативні документи з охорони праці встановлюють конкретні вимоги до спеціалістів з охорони праці в плані кваліфікації, навчання та перевірки знань.
Згідно з п.1.5 Типового положення про службу охорони праці № 255, керівники та спеціалісти служби охорони праці повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами.
Крім цього, п.1.6 Типового положення встановлює, що навчання та перевірка знань працівників служби охорони праці проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
Такі ж вимоги по проведенню навчання та перевірки знань встановлюють пп.3.1, 3.11, 5.1, п.5 Додатка 3 Типового положення № 15. А згідно з п.1.17 цього положення, не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.
Відповідно до п.5.6 Типового положення № 15 позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці.
Тому інженеру з охорони праці при переході на роботу на інше підприємство необхідно отримувати нове посвідчення з охорони праці.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.