У цьому році завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати близько 1,7 млрд грн додатково отримає Пенсійний фонд і ще 1,2 млрд грн ПДФО розподіляться між місцевими бюджетами і держбюджетом.
Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Про це розповів Міністр фінансів Сергій Марченко. Він зазначив, що цього року підвищення МЗП відбудеться в межах 300 грн - з 4723 грн до 5000 грн.
Це дає можливість поліпшити життя громадян, які отримують мінімальну зарплату, збільшить надходження до бюджету ПДФО і ЄСВ до Пенсійного фонду.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Сергій Марченко висловив переконання, що бізнес, який легально платить офіційну зарплату набагато вище мінімальної, ніяких змін не відчує.
За матеріалами Урядового порталу
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
У випадку смерті працівника з ним варто припинити трудові відносини та провести розрахунок. Розглянемо, які документи необхідно оформити і як провести остаточний розрахунок
Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді