Процес оренди за новою процедурою — вже скоро: очікуємо нові форми примірних договорів

БЕЗПЛАТНИЙ ВЕБІНАР Визначаємо предмет закупівлі та оприлюднюємо інформацію про нього в ЕСЗ

На засіданні Уряду 12.08.2020 прийнято розроблену Фондом державного майна України постанову «Про затвердження примірних договорів оренди державного майна» (текст наразі відсутній). Нею затверджено 2 нові типові форми:

  • примірного договору оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства, його відокремленого структурного підрозділу;
  • примірного договору оренди нерухомого майна, іншого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності.

Процес оренди за новою процедурою — вже скоро: очікуємо нові форми примірних договорів

Основні новації щодо затверджених форм примірних договорів такі:

  • договір оренди стає тристороннім (раніше був двостороннім) — балансоутримувач (третя сторона) стає повноцінними учасником орендних відносин зі сторони держави і наділяється правами та обов’язками щодо захисту державного майна;
  • проєкт примірного договору запроваджує авансовий платіж і забезпечувальний депозит, які переможець аукціону повинен сплатити до державного бюджету, балансоутримувачу і орендодавцю до укладання договору оренди. Ці платежі розглядатимуть як гарантію платоспроможності переможця, а відтак і гарантію забезпечення прав держави;
  • у орендаря з’явиться можливість вимагати дострокового припинення договору у випадку, якщо він має докази істотної невідповідності об’єкта оренди заявленій інформації про нього, внаслідок чого орендар не матиме можливості використовувати об’єкт чи приступити до виконання ремонтних робіт.

Ухвалення нових форм примірних договорів оренди відкриває можливість орендодавцям оприлюднювати в електронній торговій системі Prozorro.Продажі оголошення про передачу в оренду державного і комунального майна, а також переукладати договори оренди, строк дії яких закінчився і які можуть бути продовжені без аукціонів.

Отже, з моменту оприлюднення цієї постанови процес оренди буде нарешті запущений по новій процедурі, передбаченій законом про оренду, що був введений в дію 01.02.2020. Жодних інших перепон для цього не залишилось. Система Prozorro.Продажі готова для перезапуску оренди за новими правилами.

З офіційного вебсайту Фонду державного майна України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405860

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49825

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді