Пеня за несвоєчасно сплачене грошове зобов’язання: як розраховується

UA RU
При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – сума пені нараховується після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі самостійного коригування), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Оновлений реєстр від ДПС

Пеня за несвоєчасно сплачене грошове зобов’язання: як розраховується

Пунктом 129.3 ст. 129 ПКУ встановлено, що нарахування пені закінчується:

  • у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу або грошових зобов’язань;
  • у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов’язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
  • у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення НБУ);
  • при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Розрахунок розміру щоденної пені на суму сплаченого з порушенням законодавчо встановленого терміну грошового зобов’язання, визначеного платником податків, здійснюється за формулою:

Сума пені за 1 календарний день = сума грошового зобов’язання: 100 % х (облікова ставка НБУ, діюча на такий календарний день: кількість днів у календарному році) %.

У подальшому сума пені, розрахована за 1 календарний день, підлягає множенню на кількість календарних днів прострочення сплати, протягом яких діяла облікова ставка НБУ, що використана для підрахунку.

За матеріалами ЗІР

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314644

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33991

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10030

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15653

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді