При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – сума пені нараховується після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі самостійного коригування), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.
Оновлений реєстр від ДПС
Пунктом 129.3 ст. 129 ПКУ встановлено, що нарахування пені закінчується:
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу або грошових зобов’язань;
- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов’язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення НБУ);
- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!
Розрахунок розміру щоденної пені на суму сплаченого з порушенням законодавчо встановленого терміну грошового зобов’язання, визначеного платником податків, здійснюється за формулою:
Сума пені за 1 календарний день = сума грошового зобов’язання: 100 % х (облікова ставка НБУ, діюча на такий календарний день: кількість днів у календарному році) %.
У подальшому сума пені, розрахована за 1 календарний день, підлягає множенню на кількість календарних днів прострочення сплати, протягом яких діяла облікова ставка НБУ, що використана для підрахунку.
За матеріалами ЗІР
⚡️Експрес-курс з урахуванням змін у законодавстві: ✔️0,5 кредитів ЄКТС ✔️15 годин ✔️сертифікат за проходження курсу
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.