Пеня за несвоевременно уплаченное денежное обязательство: как рассчитать

RU UA
При начислении суммы налогового обязательства, определенного налогоплательщиком или налоговым агентом, - сумма пени начисляется по истечении 90 календарных дней (270 календарных дней в случае самостоятельной корректировки), следующих за последним днем предельного срока уплаты налогового обязательства.

Оновлений реєстр від ДПС

Пеня за несвоєчасно сплачене грошове зобов’язання: як розраховується

Пунктом 129.3 ст. 129 НКУ установлено, что начисление пени заканчивается:
  • в день зачисления средств на соответствующий счет органа, осуществляющего казначейское обслуживание бюджетных средств, и/или в других случаях погашения налогового долга или денежных обязательств;
  • в день проведения взаиморасчетов непогашенных встречных денежных обязательств соответствующего бюджета перед таким налогоплательщиком;
  • в день введения моратория на удовлетворение требований кредиторов (при вынесении соответствующего постановления суда по делу о банкротстве или принятии соответствующего решения НБУ);
  • при принятии решения об отмене или списании суммы налогового долга (его части).

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Расчет размера ежедневной пени на сумму, уплаченную с нарушением законодательно установленного срока денежного обязательства, определенного налогоплательщиком, осуществляется по формуле:
Сумма пени за 1 календарный день = сумма денежного обязательства: 100% х (учетная ставка НБУ, действующая на такой календарный день: количество дней в календарном году)%.
В дальнейшем сумма пени, рассчитанная за 1 календарный день, подлежит умножению на количество календарных дней просрочки уплаты, в течение которых действовала учетная ставка НБУ, использованная для подсчета.
По материалам ОИР

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47628

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36420

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6967

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3121

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
54112

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді