НАДС роз’яснило, що відсторонити від посади можуть особу, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину — щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Підставою для відсторонення від посади на строк не більше двох місяців є рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження. Строк відсторонення від посади може бути продовжено.
Відсторонення держслужбовця від посади чи відсторонення від виконання посадових обов’язків не припиняє відносин служби, а тому не є різновидом звільнення. Відсторонена особа зберігає за собою більшість прав державного службовця, що нерозривно пов’язані з виконанням ним відповідних повноважень (право на звільнення, право на захист тощо).
Отже, період відсторонення державного службовця від виконання посадових обов’язків за рішенням суду зараховується до строку для присвоєння чергового рангу держслужбовця.
Із роз’яснення НАДС «Щодо присвоєння чергового рангу державному службовцю у період його відсторонення від посади за рішенням суду» від 08 вересня 2020 р. № 115 р/з
Ми стараємося допомогти усім бухгалтерам у цей нестабільний час, тому даруємо подарунки за передплату журналу. "Головбух: Бюджет" — це ваш друг та порадник у вирішенні робочих питань.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.