Установи виплачують заробітну плату працівникам у робочі дні у терміни, встановлені колективним договором.
Виплачувати заробітну плату потрібно не рідше двох разів на місяць. Проміжок часу між виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів. Після закінчення періоду, за який виплачують заробітну плату, термін виплати не повинен перевищувати 7 днів (ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Виплата заробітної плати один раз на місяць є порушенням вимог статті 115 КЗпП.
За таке порушення посадові особи зобов’язані сплатити штраф у розмірі (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення):
- від 510 до 1700 грн;
- від 1700 до 5100 грн — при повторному правопорушенні.
За роз’ясненнями Державної служби України з питань праці
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску