Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі — ФСС) Євген Баженков повідомив, що за перші три місяці 2018 року на виплату допомог спрямовано майже 3 млрд. грн.
Видатки ФСС на оплату листків непрацездатності в І кварталі зросли більш ніж на 30% порівняно з цим же періодом минулого року. Збільшили видатки за рахунок зростання мінімальної та середньої заробітних плат. Позаяк кількість днів, зазнечених у лікарняних листках у І кварталі 2018 року, така сама, як і у І кварталі 2017 року.
За І квартал 2018 року ФСС оплатив 1 млн. 154 тис. листків непрацездатності. З них по вагітності та пологах — 47 тис. Усі виплати ФСС здійснив своєчасно та в повному обсязі.
Нагадаємо, що ФСС розпочав свою роботу з 1 серпня 2017 року. Він об’єднав фонди соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. За цей період ФСС забезпечив безперебійне функціонування всієї системи соцстрахування України.
За інформацією Фонду соціального страхування України
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.