У Положенні про комісію установи із соціального страхування плануються зміни

Фонд соціального страхування (ФСС) наприкінці 2017 року оприлюднив проект постанови Правління «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» (далі — Постанова).

Проект Постанови створили задля виконання вимог частини третьої статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Суттєвих змін до роботи комісії Постанова не передбачає. Зміни стосуються назви ФСС і його органів, тобто ці зміни приведуть у відповідність нормативно-правові акти ФСС та порядок роботи комісій до норм чинного законодавства (Закону № 1105).

Відтак, до повноважень комісії із соціального страхування не входитиме (оскільки Закон № 1105 цього не передбачає):

  • виділення путівок до санаторіїв та (або) санаторіїв-профілакторіїв працівникам і членам їх сімей;
  • виділення путівок до дитячих оздоровчих закладів;
  • надання соціальних послуг із позашкільного обслуговування працівникам з дітьми;
  • виділення новорічних подарунків.

Окрім того, із Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління ФСС з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25, буде виключено пункти 3.1.3. та 3.1.7.

Також діятиме в новій редакції протокол засідання комісії із соціального страхування.

Нова Постанова набуде чинності з дня її офіційного опублікування.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53172

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді