Президент України вніс до Парламенту законопроект про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України (№ 8265). Він передбачає, зокрема, обов’язок замовника проводити в електронній системі закупівель левову частку допорогів.
Так, у разі закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922, замовники муситимуть проводити спрощену закупівлю. А саме, із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 29 цього Закону та за такими етапами:
- оголошення про спрощені закупівлі;
- період уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про спрощену закупівлю;
- подання пропозицій учасниками;
- електронний аукціон;
- розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про спрощену закупівлю та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника;
- визначення переможця та укладання договору про закупівлю;
- розміщення звіту про результати проведення спрощеної закупівлі.
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.