Учора, 17.09.2020, народні обранці прийняли законопроєкт № 3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Наразі готується на підпис.

Цілі і завдання цього законопроекту:
- розмежувати доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад;
- встановити склад доходів та видатків бюджетів територіальних громад, які будуть сформовані за рішенням Уряду, в обсягах які були закріплені за бюджетами міст обласного значення та ОТГ;
- встановити рівні умови для сільських, селищних, міських територіальних громад у бюджетному забезпеченні.
У Бюджетному кодексі України з’являться окремі статті, які визначатимуть склад:
- доходів загального фонду районних бюджетів;
- видатків з районного бюджету.
Від Бюджетника: Такі новації слід врахувати при плануванні обсягів доходів та видатків місцевих бюджетів.
Із картки законопроєкту № 3614
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.