Учора, 17.09.2020, народні обранці прийняли законопроєкт № 3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Наразі готується на підпис.
Цілі і завдання цього законопроекту:
- розмежувати доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад;
- встановити склад доходів та видатків бюджетів територіальних громад, які будуть сформовані за рішенням Уряду, в обсягах які були закріплені за бюджетами міст обласного значення та ОТГ;
- встановити рівні умови для сільських, селищних, міських територіальних громад у бюджетному забезпеченні.
У Бюджетному кодексі України з’являться окремі статті, які визначатимуть склад:
- доходів загального фонду районних бюджетів;
- видатків з районного бюджету.
Від Бюджетника: Такі новації слід врахувати при плануванні обсягів доходів та видатків місцевих бюджетів.
Із картки законопроєкту № 3614
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Експерт підскаже за яких особливих умов бюджетні установи можуть оплачувати товари чи послуги до того, як їх отримали.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.