Як правильно визначити назви посад в органах місцевого самоврядування

Фахівці Мінсоцполітики пояснили, як правильно визначати назви посад працівників ОМС та встановлювати їм посадові обов’язки.

До посад в органах місцевого самоврядування належать:

  • виборні посади, на які осіб обирає територіальна громада;
  • виборні посади, на які осіб обирає або затверджує відповідна рада;
  • посади, на які осіб призначає сільський, селищний, міський голова, голова районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Професійні назви посад визначає Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор). Примітка 2 додатка В до Класифікатора передбачає можливість за потребою установи для внутрішнього використання розширити зазначену назву посади термінами та словами, які уточнюють місце роботи, роботи, що їх виконують, сферу діяльності.

Кваліфікаційні характеристики посад органів місцевого самоврядування передбачено у Випуску «Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посадових осіб місцевого самоврядування», затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 29.12.2009 № 406.

Конкретний перелік посадових обов’язків встановлюють розроблені та затверджені роботодавцями посадові інструкції для працівників усіх категорій. Їх розробляють на основі типової кваліфікаційної характеристики з урахуванням конкретних завдань та обов'язків, функцій, прав, відповідальності працівників цих груп та особливостей штатного розпису підприємства, установи, організації.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 04.08.2017 №2084/0/101-17/284

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14172

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9843

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді