Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі»

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Досвід роботи програми DOBRE в об’єднаних громадах, показав, що навіть в умовах карантину і скорочення надходжень до місцевих бюджетів, 93% громад продовжили реалізацію бюджету участі.

Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі»

Із розвитком цього механізму виникають нові виклики, такі як передача досвіду нових членам Комісій з питань бюджету участі та стійкість механізму в майбутньому, без підтримки міжнародних організацій. Саме з метою систематизувати процедуру проведення бюджету участі, експерти Громадської спілки «Харківський університетський консорціум» розробили Дорожню карту впровадження бюджету участі, на основі досвіду громад-партнерок DOBRE у Харківській області: Старосалтівської, Мереф’янської, Золочівської та Малинівської.

За 3 роки кількість поданих проєктів в окремих громадах зросла до 33, а відсоток мешканців, що взяли участь у голосуванні, досяг 13,2%. Цей позитивний досвід дав можливість структурувати впровадження бюджету участі в об’єднаних громадах, визначити основні перепони та сформулювати рекомендації для успішної реалізації даного механізму громадської участі.

Дорожня карта для Комісій з питань бюджету участі — це чіткий алгоритм дій, що допомагає тримати в фокусі загальну логіку процесу, завчасно планувати подальші кроки і легко контролювати весь процес, фіксуючи інформацію для подальшого аналізу. Дорожня карта містить в собі рекомендації успішного виконання кожного етапу реалізації бюджету участі — від розробки положення про бюджет участі до публічного звіту про виконання проєктів, підтриманих мешканцями. Також посібник містить посилання на корисні матеріали для допомоги в проведенні конкурсу, зокрема макет настінної дорожньої карти, що є візуалізацією процесу реалізації бюджету участі.

Із порталу «Децентралізація»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
210

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33594

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1573

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34665

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді