Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі»

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Досвід роботи програми DOBRE в об’єднаних громадах, показав, що навіть в умовах карантину і скорочення надходжень до місцевих бюджетів, 93% громад продовжили реалізацію бюджету участі.

Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі»

Із розвитком цього механізму виникають нові виклики, такі як передача досвіду нових членам Комісій з питань бюджету участі та стійкість механізму в майбутньому, без підтримки міжнародних організацій. Саме з метою систематизувати процедуру проведення бюджету участі, експерти Громадської спілки «Харківський університетський консорціум» розробили Дорожню карту впровадження бюджету участі, на основі досвіду громад-партнерок DOBRE у Харківській області: Старосалтівської, Мереф’янської, Золочівської та Малинівської.

За 3 роки кількість поданих проєктів в окремих громадах зросла до 33, а відсоток мешканців, що взяли участь у голосуванні, досяг 13,2%. Цей позитивний досвід дав можливість структурувати впровадження бюджету участі в об’єднаних громадах, визначити основні перепони та сформулювати рекомендації для успішної реалізації даного механізму громадської участі.

Дорожня карта для Комісій з питань бюджету участі — це чіткий алгоритм дій, що допомагає тримати в фокусі загальну логіку процесу, завчасно планувати подальші кроки і легко контролювати весь процес, фіксуючи інформацію для подальшого аналізу. Дорожня карта містить в собі рекомендації успішного виконання кожного етапу реалізації бюджету участі — від розробки положення про бюджет участі до публічного звіту про виконання проєктів, підтриманих мешканцями. Також посібник містить посилання на корисні матеріали для допомоги в проведенні конкурсу, зокрема макет настінної дорожньої карти, що є візуалізацією процесу реалізації бюджету участі.

Із порталу «Децентралізація»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10476

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12935

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17181

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46126

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68878

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді