Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину
Враховуючи ситуацію, яка склалася у країні у зв’язку із установленим карантином, суб’єкт призначення/керівник державної служби з метою безперебійного функціонування державного органу на період заміщення тимчасово відсутнього державного службовця, у разі використання таким держслужбовцем права на соціальну відпустку, на думку НАДС, може прийняти рішення про оголошення добору на таку посаду державної служби на період дії карантину.
Водночас добір і призначення осіб на вакантні посади державної служби мають здійснюватися у виняткових випадках, пов’язаних з необхідністю виконання завдань і функцій держорганів на період дії карантину.
Із роз’яснення НАДС «Щодо призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період соціальної відпустки» від 06.10.2020 № 121-20
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.