Читайте в свіжому номері журналу «Головбух Праця та Зарплата»
⚡️ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ НА ВИГІДНИХ УМОВАХ⚡️
Під знаком весни
Весна приходить завжди. Попри все. Навіть коли здається, що холод тримається надто довго, а світ застиг у напрузі. Вона прокладає собі шлях крізь холод і втому, ніжно, але вперто нагадуючи: життя триває.
Так і ми — рухаємося вперед. Живемо, вчимося, вдосконалюємося, розбираємо складне, знаходимо рішення. У цьому номері — поради, роз’яснення, підтримка, що допоможуть вам упевнено тримати свій професійний курс.
Мінфін затвердив місячну форму Податкового розрахунку з ЄСВ, ПДФО та військового збору. Експерт проаналізував зміни та підготував п’ять зразків, щоб ви без труднощів заповнили місячну зарплатну звітність.
Підготували для вас зразок положення про оплату праці. Якщо на підприємстві не укладали колективного договору, роботодавці повинні мати інший документ, який врегульовує питання системи оплати праці, розміри обов’язкових доплат тощо. Саме цей документ запитає інспектор праці під час перевірки.
Експерт підкаже, чи можна скоригувати дані щодо кількості працівників у Податковому розрахунку. До 10.03.2025 Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю визначить роботодавців, які не виконали нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю за 2024 рік. Обчислюють цю суму саме за даними Податкового розрахунку.
Тримайте поради, як основного працівника оформити сумісником. Оптимальний варіант — звільнити його та заново прийняти. Опосередковано це підтверджує ПФУ, коли пояснює, як заповнити Додаток Д5.
У статті «Обчислюємо кількість працівників для Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ» пояснимо, як заповнити оновлені рядки Податкового розрахунку, і нагадаємо правила розрахунку кількості працівників. Про їх чисельність звітуємо в рядках 101, 102 і 103 заголовної частини. Мінфін, коли змінював форму звіту, «підшаманив» і в цих рядках, але фактично оновив лише їх нумерацію.
Нехай ця весна настане. Для всіх нас. Ми її заслужили.
Працюймо з любов’ю!