Читайте в новому номері журналу «Головбух Праця та Зарплата»

Автор
головний редактор журналу «Головбух Бюджет»
З нами – штрафобезпечно: вже 16 років бережемо професійний спокій наш клієнтів.

новий номер журналу Головбух Праця та Зарплата

⚡️ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ НА ВИГІДНИХ УМОВАХ⚡️

Практикум із застосування нововведень

Сподіваємося, теоретично ви вже готові до законодавчих нововведень, які традиційно набирають чинності з нового року. Адже про них ми вже писали в грудні минулого року та січні 2024-го. Настав час застосовувати їх на практиці. У цьому випуску знайдете 15 прикладів, 3 чеклісти і 2 шпаргалки, які допоможуть якісно виконати свою роботу та безпечно оминути прогалини у законодавстві.

Законодавці повідомили, що з 2024 року знову потрібно індексувати зар­плати. А що робити з прогалиною в цілий рік, коли не нараховували індексації, – не пояснили. Пропонуємо разом розібратися у цьому питанні, щоб точно знати:

Особлива ситуація склалася і з виплатою компенсації за невикористані відпустки. У наказах про виплату компенсації зазначайте кількість невикористаних днів відпусток з розподілом до 31.12.2023 та після. Відпустки, які працівник набув до 31.12.2023, компенсуйте за спеціальними правилами. Додайте у закладки статтю з прикладами розрахунку компенсації, щоб правильно визначати розрахунковий період і середню зарплату залежно від конкретної ситуації.

Через воєнний стан чимало роботодавців призупинили дію трудових договорів, оголосили простій. Багато працівників оформили відпустки без оплати чи евакуювався. Коли обчислюватимете лікарняні, врахуйте всі ці обставини. Адже розмір виплат залежить від того, як оформили трудові відносини та який страховий стаж працівника. До того ж сьогодні маємо ситуації, за яких взагалі не потрібно оплачувати лікарняний. Не забудьте також про новий розмір мінзарплати. Все зробити як належить допоможуть шість прикладів від нашого експерта.

У березні 2022 року уряд припинив будь-які перевірки. Планові заходи контро­лю наразі не проводять, але позапланові поступово відновлюють, у т. ч. з питань праці. Тож ми звернулися до представника Держпраці за роз’ясненнями. Він назвав три випадки, коли інспектор праці може завітати на підприємство з перевіркою. Пояснив, що перевірятиме та чим загрожують порушення. Для того щоб завжди мати під рукою цю корисну інформацію, скачайте чеклісти та шпаргалки.

Залишайтеся з нами! Працюйте з любов’ю!

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28773

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді